
Для учнів

Інтерактивні ігри
Математика

Українська мова
Практичні завдання
Заповни таблицю множення
Це завдання допоможе дитині покращити та закріпити навички множення та надалі слугуватиме наочним матеріалом, користуючись яким, вона залучатиме зорову пам’ять і запам’ятовуватиме добутки різних чисел в наданому діапазоні. У завданні дитині необхідно заповнити всі клітинки на перетинах рядків і стовпців, подумки помножуючи відповідно розташовані числа. Додатково, виконуючи завдання, дитина матиме змогу розвивати такі важливі властивості уваги, як зосередженість та переключення, а також тренувати старанність та посидючість.

Вивчаємо симетрію за точками
Це завдання допоможе дитині навчитися дзеркально відтворювати запропоновані графічні об’єкти відносно вертикальної лінії, тобто допоможе їй вивчити таке геометричне поняття, як «симетрія». Дитині необхідно, орієнтуючись на точки та рахуючи їхню кількість, намалювати дзеркальне відображення вже наявних чотирьох половинок, щоб усі зображення набули цілісного вигляду. Виконуючи завдання, дитина тренуватиме увагу, зорово-моторну координацію, дрібну моторику, просторове сприйняття та уявлення, а також терпіння та посидючість.

Вивчаємо дзеркальну симетрію
Це завдання допоможе дитині навчитися дзеркально відтворювати запропоновані графічні об’єкти відносно вертикальної та горизонтальної ліній, а отже, допоможе вивчити таке поняття, як «симетрія». Особливість завдання полягає в тому, що на полі наявні лише дві четвертинки цілого зображення, яке вона мусить намалювати, застосовуючи принцип симетрії. При цьому дитині треба уважно рахувати точки та постійно орієнтуватись на осьові лінії. Виконуючи завдання, дитина тренуватиме увагу, зорово-моторну координацію, дрібну моторику та просторове сприйняття.

Вправа на розвиток довільної уваги
Дитяті дають аркуш паперу, кольорові олівці і просять намалювати в ряд 10 трикутників. Коли ця робота буде завершена, дитину попереджають про необхідність бути уважним, оскільки інструкція читається лише один раз. "Будь уважним, заштрихуй червоним олівцем третій, сьомий і дев'ятий трикутники". Якщо дитина перепитує, відповісти - хай робить так, як зрозумів. Якщо дитя впоралося з першим завданням, можна продовжити роботу, поступово ускладнюючи завдання.

Вправа на розвиток спостережливості
Запропонуєте дитині гру: "Уважно оглянь кімнату і знайди предмети, в яких є круг, коло". Малюк називає предмети - годинник, основа олівця, вимикач, ваза, столик. Можна провести цю гру у формі змагання для групи дітей, придумуючи аналогічні завдання.

Гра на розвиток пам'яті
У цю гру можна грати з дитям, наприклад, під час тривалих поїздок. Дорослий починає цю гру і говорить: "Я поклав в мішок яблука". Наступний гравець повторює сказане і додає що-небудь ще: "Я поклав в мішок яблука і банани". Третій гравець повторює всю фразу і додає що-небудь від себе. Можна просто додавати по одному слову, а можна підбирати слова за алфавітом.

Гра для тренування мислення і кмітливості "Як це можна використовувати?"
Запропонуєте дитяті гру - знайти якомога більше варіантів використання будь-якого предмету. Наприклад, ви називаєте слово "олівець", а малюк придумує, як його можна використовувати - писати, малювати, використовувати як паличку, указку, градусник для ляльки, вудку і так далі.

Тести
Тест "Безглуздості" - для оцінки образно - логічного мислення
Покажіть малюкові картинку, на якій намальовані різні безглуздості і попросіть його уважно розгледіти картинку і сказати, що нам альоване неправильно. Попросіть дитину пояснити, що саме невірно в цих безглуздих ситуаціях. На все завдання відводиться 2 хвилини. Добре, якщо маля за цей час відмітить більше 8 безглуздостей.

Тест для першокласників
- Назви своє прізвище, ім'я, по батькові;
- Скільки тобі років? А скільки буде через рік? А через два?
- Як звуть твоїх батьків?
- Вранці ти снідаєш, а вдень...?
- Порівняй літак і птицю. Що у них спільного, чим відрізняються?
- Футбол, гімнастика, теніс, плавання - це...?
- Що потрібно зробити, щоб вода в чайнику закипіла?
- Ніж, що це? Велосипед, що це? Кілограм, що це?
- Порівняй квадрат і прямокутник. Що у них спільного, чим відрізняються? Які ще геометричні фігури ти знаєш?
- У якій країні ти живеш? Яка твоя адреса?
- Береза, дуб, осика - це...?
- Яких домашніх, диких тварин ти знаєш? Чому їх так називають?
- У корови - теля, у собаки - ..., у коня - ...?
- Чому раніше, ніж пройде поїзд, опускається шлагбаум?
- Огірок, помідор, морква, буряк - це ...?
Подивіться, з якою групою питань дитині вдалося впоратися менш успішно, і приділіть цій стороні словникового мислення особливу увагу.

Генератор практичних завдань
Скористайтесь генераторами практичних завдань для дітей та створіть індивідуальні завдання для своєї дитини або для цілого класу учнів.
Цей генератор практичних завдань дозволяє створювати та відразу роздруковувати завдання для дітей різного віку з математики, читання та письма за заданими параметрами.
